Když si přineseme domů nový přírůstek v podobě malého štěňátka, nemůžeme očekávat, že už bude vše umět:)))

Častým dotazem je, jak naučit štěňátko čistotnosti.

Základem je zavést režim a dodržovat určité zásady. Je třeba si také uvědomit, že štěňátko nemá do 4.měsíce plně funkční svěrače a tím pádem není schopen vydržet moc dlouho.

Před každým krmením je vhodné jít tak na 10 - 30 minut ven a v tom případě se s ním nemusí jít hned po jídle. A v mezi čase chodit do třetího měsíce každé dvě až tři hodiny + jednou až dvakrát za noc. Do pátého měsíce každé tři až čtyři hodiny, bez venčení v noci. A od pátého měsíce by mělo už  vydržet bez problémů i 8hodin.

Také doporučuji po každém vyspinkání jít ven nejlépe ho vzít do náruče a co nejdříve ho postavit na zem až venku a pokaždé co udělá svou potřebu, tak velice moc chválit třeba i pamlskem.Jakmile udělá svou potřebu tak po velikánské pochvale jít okamžitě domů.Tak se rychleji naučí,že venku se dělá to co má :-)) Takto to dělám já a myslím,že se mi toto moc osvědčilo.Samozřejmě pokud chceme jít se štěnatkem ven na delší dobu.Tak já udělám přesně to co jsem již napsala no a po třeba 5min.štěnatko vemu a jdeme třeba na delší procházku.I během této procházky pokud miminko udělá svou potřebu tak ho velmi chválím.

V 8 měsících by mělo vydržet celou  pracovní dobu, to je tak 8-9 hod., ale jakmile přijdete, tak hned se vyráží ven:o)

Velkou výhodou je, když se může u štěňátka střídat, takže pejsek chodí pomalu na každé venčení opravdu ven. Venku vždy by měla přijít pochvala během čůrání i kakání a doma za případné nehody,se moc přimlouvám,aby nedostával ani novinami ani vymácháním čumáčku. Tyhle metody většinou vedou k opaku. Nenechávám sice loužičku bez povšimnutí,ale vemu štěnatko postavím ho k loužičce a jako dítěti mu domlouvám,že se to nedělá,že je to FUJ!!!trošičku přísnějším hlasem.

Možná se mnou někteří chovatelé(majitelé )v tomto nebudou souhlasit,ale mě se to osvěčuje a cítím,že štěnatko co se začíná všechno učit a vše vnímat to rychleji chápe.Vše však dělám s velkou LÁSKOU K PEJSKOVI

Je lepší malé štěňátko vychovávat jemně a pomocí pamlsků než silou.