Správný páníček je ochoten a schopen si s pejskem hrát i cvičit během celé procházky. Ze začátku je třeba naučit pejska slyšet na jméno. Nejdříve si tedy nějaké konkrétní musíme vybrat....pak na pejska často voláme a lákáme ho například na jídlo, hračku, tím, že běháme a neustále jej oslovujeme vybraným jménem.

Většina pejsků rychle pochopí, že je tak oslovujeme a začnou na jméno "slyšet". Jakékoli cvičení by mělo probíhat hrou za pomoci pamlsků. Je třeba štěňátko podporovat a nadšeně chválit a ne ho potrestat.

Hlavním povelem, který musí prcek umět velmi dobře, je přivolání. Je na vás jakožto majitelích, zda chcete se psem například absolvovat zkoušky, nebo jen chcete, aby poslechl. Pokud to první, učíme pejska povely podle cvičitelského řádu. Já osobně používám povel "Ke mně!". Stejně tak můžete v druhém případě používat pocem, pojď honem apod.

Hlavní je, abyste pejska naučili, že přijít je pro něj výhoda. "přivolávačku" učit od prvního dne na piškotek a hru. Zavolat na štěně a nejlépe si sednout na bobek, usmát se a povzbuzovat aby přišel a když běží, tak ho moc chválit. A takhle to opakovat nejen při vyhraněných situacích, ale ze začátku hlavně v klidných místech, kde nás nikdo neruší.

Další povely, které psa učíme je sedni, lehni, zůstaň, ve městě třeba i chodník, čekej apod. Pokud budete hledat pomoc a rady na cvičácích, dávejte si pozor, aby vás nenutili do psa kopat, cukat s ním do alelujá apod.

Cukání může velmi vážně poškodit hrtan, navíc je pro psa zbytečně stresující, zvlášť malé štěňátko. Všechno se dá naučit "po dobrém", ale může to trvat o chvilku déle. Avšak pes pracuje s větší chutí. Pokud se vám něco nebude zdát, nebojte se zeptat a nechte si to vysvětlit. A nebude-li se vám to líbit, nedělejte to jen proto, že to někdo jiný používá na jiné plemeno.