Se štenátkem mužete chodit na cvicák vetšinou, jako vhodný termín se urcuje pul roku.

Osobne si myslím, že je lepší zacít cvicit už po 3tím mesíci, ale ne na cvicáku, ale sami, velmi lehce a jen pomocí kladné motivace, míckem, hrackou, pamlskem... Samozrejme je to také zvíre od zvírete..., ale rozhodne by jste meli pejsánka rozvíjet od mala a nenechat ho rust jak dríví v lese.

To ovšem neznamená drilovat se psem výcvik denne hodinu, dve...spíš lehounce cvicit behem procházky, hrát si, honit se....tak abyste z toho meli oba radost.

Napríklad behem hodinové procházky po parku, lese poli apod...Mužete hrou ucit aportovat (nejlépe tak, že házíte predmet, pejsánek ho donese a vy se s ním chvilku pretahujete...aby si nezvykl aportek zahodit pred vámi, ale naopak aby ho chvíli držel).

Zkoušíte privolání...ale ne tak, že každých pet minut psa privoláte....proste jednou za 20minut zkusmo...ve chvíli kdy se nic nedeje, aby si to pejsek nespojil s tím, že treba beží cizí pes, panicka me volá a dává me na vodítko....vždycky by mel dostat nejakou odmenu...podrbání, hracku, pretahování o neco, hození aportku, piškotek apod..,

Preji Vám i Vašim miláckum mnoho a mnoho krásných chvil kde si budete navzájem rozumet a cítit ,že jeden toho druhého má opravdu rád