Jmenuji se Prent

a jsem z chovatelské  stanice Kompas Rose,

kterou založil pán Pěnička.Je moc škoda,že se nedožil když si mě nynější panička odvezla domů a že neví jak se mám moc dobře.Umřel když jsem byl ještě malý.Abych teda o sobě něco řekl.Jednoho poledne tak asi po obědě se otevřely dveře od naši místnosti a ve dveřích se objevili lidé, které jsem neznal.Všichni sourozenci jim běželi naproti jen já jsem utekl do kouta,aby mě neviděli.Nevěděl jsem proč přišli,byl jsem raději opatrný.Něco si povídali a pak se stalo to čeho jsem se tak bál.Všimli si mě!

Když se ke mně nakláněli a vzali do náruče, tak jsem se celý třásl i když na mě moc pěkně mluvili.Něco ještě projednávali,ale mě už mezi sourozence nedali.Odnesli mě jak jsem cítil mým malým nosánkem daleko,pomalu se mi pach tak známý ztrácel.Hlasy co ke mně mluvili, byly moc laskavé a já jsem se pomalu přestával bát.Nasedli jsme jak dnes už vím do auta a rozjeli se.Tušil jsem,že se domů už nikdy nevrátím a bylo mi tak smutno,že jsem brzo usnul.Najednou auto zastavilo a moje panička vystoupila.Za chvíli se vrátila zpátky a něco měla v náručí.

Můj nosánek natáhl nový pach a najednou vedle mě seděla psí slečna.Na první pohled se mi zalíbila.Naši noví majitelé si něco povídali a pak na mě něžně mluvili mé Nové jméno IŤA!

Vyrostl jsem v pěkného psa a moje majitelka je na mě pyšná i když jsem jí moc radosti co se týče výstav neudělal,protože se pořád trochu bojím i když nevím proč a výstavy mě teda vůbec nebaví.Je o hodně lepší válet se na gauči a sem tam si jít zaštěkat kolem plotu,aby všichni viděli jak umím hlídat.Pár titulů mám a tak mě panička už na ty protivné výstavy nevodí,jen jako diváka a to já zase můžu.Za to jako krycí pes jsem vždycky byl jednička! Dnes už moje majitelka říká,že mám nárok na důchod, protože je mi 9 let a aby se mi třeba něco nestalo.Já si sice myslím,že ne,ale pánička je jiného názoru a to já respektuji.Dovedl jsem(a určitě ještě dovedu) krýt na povel i když k nám přišly holky jak se říká na poslední chvíli. .A co na konec?

                  Jsem moc rád,že si v ten osudný den vybrali zrovna mě!